Jakie właściwości lecznicze posiadają świeczniki solne?

Chcesz kupić solne świeczniki? Zobacz tutaj.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Jakkolwiek czy wiesz, że podobne właściwości posiadają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w rozmaitych kształtach oraz odcieniach oraz sprawdzają się kapitalnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – charakterystyka i pochodzenie

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól cechuje się różanym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, czyli posiada indywidualny charakter.

Świecznik solny – działanie

Świeczniki solne stanowią ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony minusowe przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, bakterie czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne i ich właściwości zdrowotne

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta czy gabinet. Warto jednak pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]