drzwi wejściowe drewniane

Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Drzwi zewnętrzne spełniają kilka funkcji – zabezpieczają przed włamaniem się osób niepowołanych, izolują od hałasu docierającego z ulicy oraz chronią dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Czy warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne – połączenie tradycji ze współczesnością

Kupno drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się dużą popularnością, ze względu na swoją solidność i właściwości. Drewno wygląda rewelacyjnie i można je wykończyć na przeróżne sposoby. Poprawnie wykonane drewniane drzwi wejściowe cechują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że w pomieszczeniach odczuwamy komfort cieplny, a zarazem koszty ogrzewania nie są za wysokie. Szukając drzwi do domu warto rozważyć modele o grubości 92 mm ewentualnie 68 mm. Wyjątkowym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoich cech – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i odkształceniu, więc wyśmienicie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne drewniane drzwi zewnętrzne posiadają najlepsze uszczelki.

Drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar

Na rynku można znaleźć też drzwi drewniane na wymiar, które są niezbędne w razie posiadania nietypowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla tych, którzy kładą nacisk na oryginalny design. Jeśli poszukujemy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję firmie, która realizuje nietypowe projekty na zlecenie, a jednocześnie daje długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą również wybierać spośród ogromnego wachlarza szyldów. Prócz zalet estetycznych, warto również zauważyć pozostałe atuty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Wyłamanie ich jest utrudnione, gdyż w dzisiejszych czasach coraz częściej zaopatrzone są w zabezpieczenia antywyważeniowe. Zapewnia to mieszkańcom wysoką ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe są wyposażone również wielopunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany lub aluminiowy. By osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, w toku ich produkcji stosuje się środki impregnujące wysokiej jakości.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]