Dlaczego nie warto oszczędzać na butach sportowych?

Obuwie sportowe znajdziesz na sklep-hummel.pl.

Codzienny jogging, ćwiczenia na siłowni czy uczestnictwo w sportach drużynowych są argumentem, aby należycie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie powinno się przez długi okres podejmować się w zwykłych butach, toteż tak istotne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Funkcja obuwia sportowego – nie tylko komfort w trakcie treningu

Większość z osób asocjuje buty sportowe najczęściej z komfortem ich noszenia oraz fajną estetyką. Nie zauważamy ich specyficznych właściwości, jakkolwiek instynktowne wiemy, że stopy czują się w nich lepiej. Z tej przyczyny buty sportowe często ubieramy również w czasie pracy, szczególnie, gdy wykonujemy fach, w którym codziennie stoi się albo chodzi – dostrzegamy je na nogach dentystów, pedagogów czy pracowników magazynów. Lecz w przypadku sportowców zakładanie butów zaprojektowanych do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko uzyskanie lepszych rezultatów, ale też zmniejszenie groźby potencjalnych urazów. Podeszwy butów do tenisa są przystosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, buty dla biegaczy mają amortyzatory wstrząsów oddziałujących na śródstopie oraz kostkę podczas styczności z podłożem, korki do piłki nożnej zapewniają graczom przyczepność i pozwalają na szybką zmianę kierunku biegu zarówno na trawie, jak i sztucznej nawierzchni boiska, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po drewnianym parkiecie. Buty sportowe są więc inwestycją w lepsze rezultaty sportowe oraz w zdrowie.

Obuwie sportowe – czemu kosztują więcej?

Jeśli dla danej dyscypliny sportu opracowano dedykowane obuwie, nie warto zastępować go zwyczajnymi adidasami. Nawet tak prosta aktywność jak bieganie w nieodpowiednim obuwiu z supermarketu może prowadzić do kontuzji. Nie należy też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt wpływają dekady spędzone przez firmy nad studiami nad mechaniką danego sportu oraz ulepszanie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie uszkodzone czy też noszące mocne znamiona zużycia, zalecamy tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, dlatego że z pewnością nie spełnią ono już swoich zadań, co także może być przyczyną urazów podczas treningu.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]