okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Planując wystrój pomieszczenia, sporadycznie poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od fantazji domowników. Producenci wykonują je z listw drewnianych, PCV, a także z płyt MDF. Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się wciąż sporadycznie, ale każdy z nas na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Australii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters świetnie komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: w gorące dni hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i nie ma zwykle przeszkód, by zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez wykorzystania sznurów, co posiadacze psotliwych psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące sznurki, uznają z pewnością za kolejną zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]