Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Stolik kawowy powinien być wygodny w użyciu oraz funkcjonalny. Wypada również mieć na uwadze, iż jest to niebanalny detal aranżacji pokoju dziennego. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu wariantów stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak wybrać właściwy stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika powinno się wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać gazetę lub książki? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w dostosowaniu stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko efektywnie wykorzystać niewielką przestrzeń salonu, ale też bez wysiłku zadbać o jego czystość. Warto zastanowić się także kupnem modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, można zastanowić się nad kupnem stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Uznaniem mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo modele o kształcie hexagonu można bez ograniczeń łączyć z dowolną ilością części. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z kolistym blatem będzie trafnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to warto rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, na przykład zrobionego z europalet. Interesującą alternatywą jest zastosowanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli ok. 50 centymetrów. Jeżeli planujemy umieścić go z boku fotela, to optymalnie powinien sięgać do podłokietnika.