Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Chcesz zamówić bryczesy? Sprawdź horse-trade.pl/Bryczesy-jezdzieckie

Jazda konna wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale także odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Poprawnie wykonane spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wykonany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych surowców dających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący także łydki i uda. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny podczas jazdy. Istotne są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]