Atuty rolet okiennych dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. To też świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.