Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Chcesz kupić antenę telewizyjną? Kliknij tutaj.

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się też świetną wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zakupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]