czapsy, sztylpy skórzane

Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach przede wszystkim znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Są zatem zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]