Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Zajrzyj tu, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wypraw górskich

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności tras powoduje, że każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]