Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Skieruj się tutaj po więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Niewątpliwie są one porywające, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie pragną przeżyć na nowo emocje płynące z ekskursji po mało znanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, gdy można podziwiać zachwycające widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich także proste trasy krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się sporą ilością stromych turni, skalistych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż ponad dekadę temu dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują liczne urwiska, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj strome stoki, wytyczono w nich także dużo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści mający już doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Averau – co warto zobaczyć podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji i procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób bardzo trudna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej nie zapomni o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto czy Tofanów.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]