Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Szukasz jedynej w swoim rodzaju oferty trekkingów? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Górskie wyprawy mają różne postaci. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak za nieraz gigantyczny trud otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które biegną trekkingi. Eksperci wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek z doskonałą kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, jak również nieobawiających się ciężkich warunków obozowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]