Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Zajrzyj tutaj

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to niemało elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią arenę zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Problemy powoduje również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]