Jak przygotować się na trekkingi?

Poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty trekkingów? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach wytyczono bowiem trasy, z jakimi upora się dowolny miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna okaże się również obecność sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi bywają czasem organizowane w bardzo technicznym obszarze, a to sprawia, że niezbędne stają się narzędzia umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, bo gwarantują przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je możemy również latem. Na stromych podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne będą odpowiednie kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, a te zwykle są nieosiągalne dla większości turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – polscy górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Annapurny oraz K2.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]