Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Relaks na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w Polsce popularny od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń niż spływ, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie bez wątpienia umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak cudowne widoki. Spływ po Dunajcu to doskonała okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet Europy. Rafting na Dunajcu to również świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa bogata w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.