Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej na temat Kilimandżaro wyprawa na http://tinyurl.com/y6eb4tuj

Sięganie po górskie szczyty to ambicja licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Pamiętnych wrażeń bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Globtroterów wabią zwłaszcza niepowtarzalne widoki, zanikające już lodowce, a także sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także zakupić leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozkwitem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]