Usługi SEO – wybieraj doświadczone agencje

Oferta kampanii SEO w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Przedsiębiorstwa i administratorzy stron internetowych, którzy chcą dotrzeć do najlepszych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, są w stanie to uzyskać na przynajmniej kilka sposobów. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podejmowanie działań . Nie posiadając kwalifikacji w obszarze SEO i nie obserwując systematycznie informacji o zmianach w algorytmie Google, trudno działać rzetelnie i – kluczowe – skutecznie. Drugie podejście to utworzenie etatu dla specjalisty ds. SEO, jednak nie każda firma się na to decyduje z uwagi na koszty. Trzecie wyjście to nawiązanie współpracy z agencją SEO. Wydatki przekazane na zadania agencji SEO można dostroić do możliwości finansowych zlecającego. Atutem kooperacji z agencją SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w zatrudnione są tam dodatkowo osoby od projektowania graficznego, kampanii Google Ads, kodowania czy kreatywnego pisania, które służą rzeczową pomocą w tych obszarach.

Po czym poznać doświadczoną agencję SEO

Agencji SEO w naszym kraju jest wiele. Co wziąć pod uwagę podczas poszukiwań firmy, która zwiększy naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Polecamy wybrać markę, która istnieje na rynku od kilkunastu lat. Liczba agencji SEO, ale także tych marketingowych czy kreatywnych, co roku się zwiększa, co nie zawsze zapewnia należytą jakość usług. Wybierając agencję, która funkcjonuje od minimum dziesięciu lat, można mieć pewność, że posiada ona znaczne doświadczenie i może bez trudu zaprezentować pokaźne portfolio swoich dotychczasowych klientów. Na stronach agencji SEO często znajduje się zakładka „Case study”. Przed sygnowaniem umowy powinno się przeczytać opisy takich przypadków, żeby przekonać się, jakich wyników można oczekiwać po agencji, a także to z jakimi branżami miała do czynienia oraz z jakimi zadaniami się mierzyła. Odpowiedzialna agencja SEO to taka, której praca jest przejrzysta: zawiadamia o planach prac na zbliżające się tygodnie, jak również dostarcza sprawozdanie z wykonanych działań i ich efekty.

Kolejna istotna kwestia to personalizacja oferty i dopasowanie strategii działań do charakteru działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeśli agencja SEO na chęć współpracy reaguje w ciągu 30 minut, a oferta wygląda jak gotowy szablon, powinien to być sygnał alarmowy. Po wysłaniu pytania pracownik profesjonalnej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, aby dopytać o pomocnicze dane o firmie, potrzebne do zaprezentowania dla niej wszechstronnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie można wyszperać tak po prostu w internecie, jak np. informacja o realizowanych do tej pory działaniach SEO oraz o istotnych dla klienta towarach albo usługach, które stara się wypromować.

Co o firmie SEO świadczy system rozliczeń jaki proponuje?

Z nieufnością powinno się podejść do agencji SEO, które oferują współpracę z opłatą za wypracowany wynik. W takim modelu rozliczenie odbywa się wtedy, kiedy frazy kluczowe uzyskają wskazane w umowie pozycje w SERP (przykładowo wejdą do Top10 albo do Top3). To nadal dość popularny model rozliczeń, jednakże niesie ze sobą znaczne zagrożenie – można bowiem uzyskać błyskawiczny efekt za pomocą łamania reguł określonych przez Google. Codziennie uaktualniany algorytm również nie pomaga w dotrzymaniu obietnic składnych zleceniodawcy, zatem odpowiedzialna firma SEO nigdy nie gwarantuje zdobycia konkretnych pozycji. Co do opłaty za współpracę z firmą SEO, to sporadycznie bywa ona stała – z reguły w pierwszych tygodniach po podpisaniu umowy potrzebne są wyższe nakłady finansowe, aby opracować drobiazgowy audyt SEO, a następnie zrealizować wszystkie wymienione w nim prace. W późniejszych miesiącach współpracy, gdy witryna klienta jest już zoptymalizowana, koszty działań są znacznie niższe.

SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]