Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Jednak co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadzić optymalizację stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim powinna być ona przyjazna dla użytkowników.