Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Jeśli ciekawi Cię pełna oferta wymiany walut online, skieruj się na topfx.pl.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskim oddziale banku – te pierwsze nadal spotkać można hipermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo przeobrażającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego właśnie powstały kantory online, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionej doby. Następnym i niesłychanie znaczącym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują też kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez klienta terminie bądź takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy podany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz wygodę w dyspozycji funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla osób doceniających wygodę oraz dużą autonomię w dyspozycji własnymi środkami finansowymi. Używają ich również osoby uczące się czy też zatrudnione poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.