Prowadzisz firmę? Postaw na usługi księgowe

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta usług księgowych Katowice, skieruj się na brabis.pl

Stosy papierów, rzędy liczb i brak pewności co do tego, czy wypełnimy je bezbłędnie. A ryzyko jest duże, gdyż pomyłki w księgowości często owocują dotkliwymi karami i sporymi trudnościami firmy. Większość mikroprzedsiębiorstw nie może zatrudnić specjaliisty – jego wypłata byłaby wszak wielkim wyzwaniem dla ograniczonego budżetu. Znacznie gorszym wyjściem okaże się niestety prowadzenie finansów na własną rękę – łatwo wtedy o pomyłki, które, jak wspomnieliśmy, mogą mieć opłakane skutki. Jak więc postąpić? Najlepiej postawić na usługi księgowe świadczone przez profesjonalne biura rachunkowe.

Specyfika usług księgowych

Usługi księgowe to zarówno prowadzenie ksiąg przychodów, ale również mnóstwo innych spraw, jakie mogą przysporzyć problemów dla przeciętnego biznesmena. Zazwyczaj w ramach pomocy świadczone jest również pełnomocnictwo na spotkaniach z bankami i US. Usługi księgowe to także kwestie wiążące się z kadrami – naliczanie wysokości pensji i sprawy podatkowe.

Korzyści z usług księgowych

Na usługi księgowe warto postawić zwłaszcza dla pewności, którą nam oferują. Nie będzie trzeba denerwować się o to, czy właściwie wypełniliśmy wszystkie deklaracje, unikając jednocześnie dotkliwych mandatów. Należy również wspomnieć o tym, iż współczesne usługi księgowe są zazwyczaj prowadzone przez internet – a to wiąże się z komfortem i szybkością. Współpraca z biurem rachunkowym to poza tym optymalizacja budżetu – jest mniej kosztowna niż opłacenie księgowego na stałe.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]