Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Wszystko o tym, czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie pomocne?

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo proste. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich ID. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych oraz wszelkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty czy też tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie eliminacją możliwych pomyłek, które mogą mieć miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów rozliczających około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i niektóre banki spółdzielcze) warto rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje mniej niż 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze monitorowanie wpływających opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]