Leasing – jakie ma zalety?

Leasing bez wątpienia jest jednym z najbardziej lubianych przez firmy instrumentów finansowych. Nie może to rzecz jasna dziwić, bo jego duże plusy powodują, że leasing okazuje się świetnym sposobem pozwalającym na zmniejszenie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż w Polsce ratę leasingu traktuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing okazuje się tak opłacalny wpływa także to, że pozwala on na uzyskanie potrzebnych do prowadzenia przedsiębiorstwa aktywów bez konieczności ich nabycia. Na czym dokładnie jednak opiera się leasing? O czym nie należy zapominać stawiając na tę formę finansowania?

Leasing – o co w nim chodzi?

Nazwa leasing pochodzi z języka angielskiego, w którym oznacza dzierżawę. W państwach anglosaskich przepisy nie odróżniają leasingu od dzierżawy, ale w Polsce są to pojęcia odmienne. Leasing oznacza udostępnienie przez leasingodawcę wybranego dobra leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi zobowiązuje się opłacać raty leasingowe. Obiektem leasingu zwykle są samochody, które budują flotę firmy, urządzenia niezbędne do działania przedsiębiorstwa lub sprzęt do biura. Po zakończeniu leasingu udostępnione dobra powinny zostać oddane leasingodawcy, który zwykle zbywa je w atrakcyjnej cenie.

Korzystny leasing – jak go znaleźć?

W ostatnich latach w Polsce dostępnych jest mnóstwo propozycji leasingu. Ich mnogość powoduje, iż ciężko wybrać w tej grupie tę najkorzystniejszą – niezbędne w tym celu są specjalistyczne kwalifikacje. A że nie każdy właściciel firmy je posiada, wybierając leasing, dobrze postąpimy korzystając z doradztwa specjalisty. Przed znalezieniem leasingu dobrze zatem udać się do doradcy finansowego, który powie, jak znaleźć propozycję dostosowaną do naszych potrzeb i zapewni, że leasing naprawdę okaże się najkorzystniejszym wyjściem.