Jakich zadań podejmą się biura rachunkowe?

Kierowanie własną firmą to odpowiedzialne przedsięwzięcie wymagające wzięcia pod uwagę mnóstwa czynników. Przeoczenie nawet jednego z nich może skończyć się ogromnymi reperkusjami. Wśród tych bardzo istotnych wymienić należy prowadzenie księgowości, zatem bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się na utworzenie specjalistycznego działu księgowego. Tymczasem zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego aktualnie nie wiąże się z żadnymi problemami.

Jakiego typu usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące aktualnie w naszym kraju dysponują wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę płacową i kadrową. Są w stanie podjąć się reprezentowania firmy przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, GUS oraz fiskusem. Wykonują najróżniejsze sprawozdania budżetowe i prowadzą konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi także rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Mnóstwo biur rachunkowych powiększa znacznie oferowane usługi, np. przez opracowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie dla firm, które zdecydowały się na zatrudnianie niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Otwieranie w firmie wydziału księgowego nie jest wyjściem korzystnym. Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie zewnętrznej, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno zalecane w wypadku niedużych stowarzyszeń, fundacji oraz firm, ponieważ jest to dużo bardziej korzystne , a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Aktualnie odszukanie dobrego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższym poziomie nie jest trudne.

Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]