Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Zdobądź więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice na http://brabis.pl

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, zaś ich szefowie często nie potrafią sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy profesjonalistom od finansów, zyskamy gwarancję, że ewentualne kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie koszty usług często zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]