Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Nieznane miejsca w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o ciekawych atrakcjach i najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której ekspresowo znajdą schroniska młodzieżowe, motele i hotele, muzea i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi czar parków krajobrazowych i narodowych, atrakcje narciarskie oraz zamek na Wawelu.

Portal o ciekawych miejscach w Małopolsce nie zaniedbuje obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze górskie miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wczasów naszym kraju.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego