Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Po więcej informacji o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce skieruj się tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, legendarne oraz nowe, ale na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, lecz niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny pejzaż – przy solidnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.