Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Skitury - dowiedz się więcej o ofercie na https://tinyurl.com/yxgf8l5n.

Większa część turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, by oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w góralskim domku i okazjonalnym zjazdem z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas dość intensywnych, a zarazem dających sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich butów i nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa będzie adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na poradę instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]