Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Korzystna oferta wyprawy w Alpy.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już na wylot każdą trasę w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, często zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Mont Blanc i pozostałe wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę krajów, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski w Europie, a więc Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o zdobyciu których marzą alpiniści z całego globu, to na przykład Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. czy Täschhorn – 4491 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo lub Aiguille du Dru. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Do kogo skierowanych są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest wiele atrakcyjnych ofert kierowanych do miłośników gór o przeróżnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się wystarczającą wydolnością fizyczną i nabyły już stosowne umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, których obchodzi w głównej mierze zdobycie wiedzy, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalną zaletą takich wypraw jest to, że organizowane są w niedużych, zwykle kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie wspaniałym doznaniem, przynoszącym radość z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]