Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz pomyślnie oddziałują na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo wydzielania się ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak laptopy, telewizory czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i rześką atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić pyły zawieszone PM10 i PM2.5, szkodliwe wirusy i mikroorganizmy czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szpitalach, biurach, szkołach czy instytucjach publicznych, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.