Urządzenia Vitberg w pierwszej Pracowni Wibroterapii w Krakowie

Po więcej informacji o Vitberg opinie kliknij tu

W 2018 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie zainicjowano przy partycypacji nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z urządzeniami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu prowadzenia badań naukowych nad wpływem wibroterapii na organizm ludzki. Będą się w niej też odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z dziedziny kosmetologii, fizykoterapii oraz odnowy psychosomatycznej. Urządzenia RAM Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, będą służyć również do powysiłkowej regeneracji zawodników. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach wezmą udział produkty firmy Vitberg?

W najbliższych latach wyniki badań mogą przysłużyć się do optymalizacji treningów sportowców wyczynowych czy modernizacji terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii przeprowadzane będą prace badawcze z dziedziny fizjologii i biochemii. Analizie poddane zostanie oddziaływanie wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki obserwacji będą porównywane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z całego świata.

Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]