Rehabilitacja w medycynie sportowej i estetycznej – laser wysokoenergetyczny

Skieruj się tutaj, aby kupić lasery wysokoenergetyczne.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, naderwania ścięgien czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu lumbago, haluksów, dyskopatii szyjnej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]