Pierwsza pomoc – szkolenie

Coraz więcej przedsiębiorstw oferuje prowadzenie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się między sobą ceną i metodami nauczania. Z tego powodu warto dowiedzieć się uprzednio, co jest szczególnie istotne przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – kto może się zapisać?

Szkolenie z pierwszej pomocy przyda się każdemu. Nie każdy musi umieć grać na pianinie lub mówić po francusku, jednak każdy powinien być w stanie udzielić pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na płeć warto wiedzieć, jak usztywnić zwichniętą kostkę lub jak przeprowadzić resuscytację. Świadkiem niebezpiecznego zdarzenia możemy być zawsze: w drodze do pracy, na wycieczce, w szkole. Niezmiernie istotne jest, byw kursie pierwszej pomocy wzięli udział uczniowie szkół, a także pracownicy korporacyjni.

Ile kosztują szkolenia z pierwszej pomocy?

Koszt kursu pierwszej pomocy jest uzależnionazależy od jego liczby godzin oraz liczby partcypantów. Im więcej godzin zajęć oraz partycypantów, tym koszt przypadający na 1 uczestnika jest mniejszy. Z drugiej strony, im mniej osób, tym więcej się nauczymy. Na zniżki możemy liczyć w przypadku kursu dla kilkunastu osób. Ponadto, w Sieci można znaleźć też kursy otwarte – dla nawet stuosobowych grup. Nie musimy organizować szkolenia i zbierać grupy, a jedynie zapisujemy się na pasujące nam szkolenie.