Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Potrzebujesz więcej informacji o korekcji starczowzroczności? Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej oznaką jest pogarszanie się widzenia w bliży, co w istocie przeszkadza w rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu gazet, korzystaniu z komputera lub smartfona, a także podejmowaniu wielu codziennych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek powoduje to sporo trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne z reguły nie są tanie, zaś modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne. Idealnym wyjściem może okazać się tym samym wyeliminowanie presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii. Z jakiej przyczyny jest potrzebne?

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się wielu komplikacji przy podejmowaniu się powszednich, najprostszych czynności. Ludzie cierpiące na tę chorobę (warto zaznaczyć, iż często pierwsze oznaki starczowzroczności pojawiają się zaraz ukończeniu 40 lat) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (wręcz uniemożliwia odczytanie ceny towaru) bądź podróżami komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z planów jazdy). Co więcej, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niewygodne. Warto też pamiętać, iż wada ta się nieustannie zwiększa, a każde kolejne dwa lata skutkują przeważnie pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w trakcie jednego zabiegu

Oprócz korekty przy użyciu okularów, rekomendowane jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność korzystania z okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są też drogą ku temu, by w czasie pojedynczego zabiegu całkowicie zlikwidować wadę w obu oczach.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]