Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Przeziębienie u małego dziecka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak jej bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie wydzielinę

Metod na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą może być dla pociechy mało komfortowe. To wyjaśnia popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Wspomniany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i niezwykle wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też wpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).