Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: kurz, pyły zawieszone PM10, dym tytoniowy, spaliny samochodów czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.