Basen dla niemowlaków – zabawa i zdrowie

Mimo że jeszcze kilkanaście lat wcześniej pływanie niemowlaków nie było lubiane wśród matek, to obecnie coraz częściej jedna z nich postanawia zabrać ich latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie okazuje się wszak doskonałym treningiem, umożliwiającym lepszy rozwój całego organizmu. Dobrze również zaznaczyć, że – wbrew obawom wielu matek – na pływalnię możemy udać się z dzieckiem bardzo wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca życia. Jednak miejmy na uwadze, iż maluchy będą w pełni niezagrożone tylko wówczas, kiedy udamy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Jak zatem je odszukać? O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Basen dla niemowlaków – mocne strony

Kluczowym plusem pływania niemowląt jest z pewnością fakt, że wszechstronnie wspiera rozwój dziecka. Dzięki zajęciom na basenie szybciej rozwijają się płuca, rozbudowuje się układ mięśniowy, zaś słabe wciąż stawy dzieci nie są narażona na przeciążenia, przez co minimalizuje się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to też doskonałe rozwiązanie przyspieszające rozwój zborności ruchowej, dzięki czemu najmłodsi prędzej zaczynają chodzić. Dobrze też wspomnieć, iż ćwiczenia na pływalni odbywają się z pozostałymi dziećmi – są więc wspaniałą sposobnością do nauki społecznych relacji z rówieśnikami.

Ochrona na basenie dla niemowląt

Wiele osób błędnie jest przekonanych, że zajęcia na basenie dla niemowląt stwarzają czasem swego typu niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z rozwagą podejść do znalezienia firmy, która przygotowuje te treningi. Najbardziej ważne okaże się niewątpliwie to, by były one nadzorowane przez doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko zadbają o ochronę niemowląt przebywających na basenie, lecz też opracują odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym te dobrze wykorzystają czas na basenie, a także będą miały z tego rozwojowe i psychiczne korzyści.