Badania dla operatorów

Zleć badania operatorów Kęty na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy dana osoba jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka oraz innej maszyny. Mimo, że wielu badanych się ich boi, kiedy nie mamy schorzeń psychiatrycznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Na co należy się przygotować?

Jak przebiegają badania operatorów?

W początkowej części testu kandydat uzupełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w rozmaitych, niekiedy trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu ankiety przyszłego kierowcy, psycholog będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz zbadać jego inteligencję i zdolności społeczne. Zawartość formularza jest zależna od zawodu kandydata. Pierwsza część badania operatorów zwykle wywołuje duży stres, jednak jej zaliczenie rzadko bywa trudne.

Psychologiczne badania operatorów

Następny etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio opracowanych urządzeń. Kolejne testy sprawdzają takie cechy jak czas reagowania lub podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Powinniśmy wiedzieć, że niekiedy ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył gorszego nastroju lub badanie udowodni, iż przed wizytą w przychodni spożył alkohol. Badanie może być wtedy przełożone albo – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]