Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Maszynę do drenażu limfatycznego zamówisz na https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do punktu masażu, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału masażysty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są urządzenia do presoterapii, które symulują masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet uciska kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje dużo powodów do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się też bardzo popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Sporo opcji zastosowania aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Teraz osoby cyklicznie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź zaburzenia rytmu serca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]