Stawy człowieka to skomplikowane struktury, które pozwalają szkieletowi się poruszać. By dobrze działały, konieczna jest odpowiednio duża produkcja mazi stawowej. Czasem jednak może okazać się,…
Więcej Ganglion, czyli torbiel galaretowata – czym jest, gdzie i dlaczego powstaje i jak wygląda leczenieOchrona zdrowia
Sok z kiszonej kapusty i sok z kiszonego buraka – właściwości
Od wieków w słowiańskiej tradycyjnej kuchni używa się kwaszonek. W ostatnich latach jednakże raz za razem wspomina się też ogromne własności prozdrowotne soków z kiszonych…
Więcej Sok z kiszonej kapusty i sok z kiszonego buraka – właściwościBlogi o zdrowym odżywianiu, stylu życia i urodzie – korzystaj z nich z głową!
Sieć to miejsce, gdzie nadzwyczaj prosto udaje się zdobyć informacje na dowolny temat. Internauci mają szczególną słabość do radzenia się wyszukiwarki Google odnośnie kwestii zdrowotnych,…
Więcej Blogi o zdrowym odżywianiu, stylu życia i urodzie – korzystaj z nich z głową!Kleszcz u dziecka – co robić?
Wiele osób zadaje sobie pytanie, co robić w przypadku wystąpienia ukąszenia kleszcza u dziecka, szczególnie kleszcza u niemowlaka. Ugryzienie kleszcza może prowadzić do wielu chorób…
Więcej Kleszcz u dziecka – co robić?Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty
Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne,…
Więcej Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeutyRadiofrekwencja – zalety zabiegu, efekty i polecane urządzenia
Radiofrekwencja RF to nowoczesne zabiegi wykorzystywane zarówno przez fizjoterapeutów, jak i przez kosmetologów. Dzięki biostymulacyjnemu działaniu ta metoda znalazła wiele zastosowań. Jakich? Czy radiofrekwencja działa…
Więcej Radiofrekwencja – zalety zabiegu, efekty i polecane urządzeniaOrtosoczewki na noc zamiast okularów w dzień – o ortokorekcji
Czy zakładanie okularów przy krótkowzroczności jest nie do uniknięcia? Okazuje się, iż przy niedużej wadzie wzroku szkła korekcyjne mogą okazać się zbyteczne, jeśli zdecydujemy się…
Więcej Ortosoczewki na noc zamiast okularów w dzień – o ortokorekcjiProtruzja – czym różni się od przepukliny krążka międzykręgowego? Metody leczenia i ćwiczenia
Dyskopatia, protruzja, przepuklina dysku – to wszystko terminy, które trudno rozróżnić osobie bez medycznego wykształcenia. Co to jest protruzja, jak ją rozpoznać i jak wygląda…
Więcej Protruzja – czym różni się od przepukliny krążka międzykręgowego? Metody leczenia i ćwiczeniaUsuwanie blizn rogówkowych metodą PTK
Oko jest wrażliwym elementem ciała i łatwo może ulec uszkodzeniu. W następstwie różnorodnych zapaleń czy urazów mechanicznych na powierzchni rogówki często powstają blizny, które w…
Więcej Usuwanie blizn rogówkowych metodą PTKKatar u niemowlaka
Katar u małych dzieci to często powracająca dolegliwość. Niektóre maluchy doświadczają jej nawet kilkanaście razy w ciągu roku. Najczęściej wirusowe infekcje górnych dróg oddechowych przebiegają…
Więcej Katar u niemowlaka