Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Kurs malowania akwarelami - dowiedz się więcej o ofercie na domin-krakow.pl.

Malowanie akwarelami jest jedną z artystycznych form przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym najlepszym, żeby czerpać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież jedynie sposób na odpoczynek po ciężkim dniu lub pasja i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Jednakże jeżeli pragniesz poznać wszystkie techniki, zalecamy zapisać się na kurs akwareli.

Nie tak łatwo opanować akwarele – zdecyduj się na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Obraz wydaje się bardzo przyjemny i bezproblemowy do stworzenia, jednakże wpływa na niego dużo czynników, o których twórca-amator przeważnie nic nie wie. Ogromny udział w samym procesie malowania ma także przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy od lat wprawni w tej technice w żadnym razie nie są pewni tego, że malunek zawsze będzie taka, jak planowali. Nauka malowania akwarelami to kapitalne miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i przyswoić sobie pomocne elementarne informacje nieodzowne do rozwinięcia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu ciepło widziani, obojętnie, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć starannie wyjaśniają właściwości tych farb, rozległe spektrum technik ich używania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny wygląd dzieła.

Czy warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W dobie powszechności internetu nie ma przeszkód, by wyszperać a następnie obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli prowadzonym przez kompetentnego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce technik artystycznych nieodzowne są wskazówki, które kursanci dostają od nauczycieli podczas tworzenia prac. Te korekty pozwalają sprawniej rozwijać warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd sprawił, że jakiś efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Poza tym nauka w grupie osób o analogicznych pasjach formuje komfortową aurę wsparcia, które jest niezmiernie ważne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Udział w rzeczowej ocenie ilustracji innych kursantów, pomaga później we właściwej ocenie osobistych prac już zakończeniu kursu.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]