Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, zobacz tutaj.

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednakże następuje ta długo wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to niezwykle stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca wprost do serca. Powszechnie uważa się, że zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie wykonywano je ze skóry, z tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli zademonstrować swoją całkowitą ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, jednakże materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku wieków, przy czym znaczący przyrost ich powodzenia można odnotować w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny z dużym brylantem, jednak możliwości swobodnego zestawiania różnych metali i kamieni są olbrzymie. Nie licząc diamentów stosuje się topaz, rubin czy szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednakże wciąż na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, że narzeczony ma obowiązek wydać na niego co najmniej dwie miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od kilku czynników: liczby karatów, wzoru, materiału czy wykorzystanego kamienia, w związku z tym każdy kupi elegancki, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i uczucia, dlatego jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]