Wyjątkowe kolczyki z koralem

Więcej szczegółów o kolczykach z koralem

Dlaczego w szkatułce z biżuterią każdej kobiety muszą znajdować się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i wysoki status społeczny. W przeszłości, korale zawieszało się nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed złem. Używane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według części osób, koral zmniejsza stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga również przy zdobywaniu zdolności dyplomatycznych. Koral jest amuletem przypisywanym zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jaki rodzaj?

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososiowym i łososiowoczerwonym. Bardzo rzadko spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Skąd pochodzą korale? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Japonii.

Kolczyki z koralem – do czego pasują

Kolczyki z koralem to niezwykle uniwersalna ozdoba. Ten typ biżuterii można wkładać codziennie, do zwykłych bluzek i materiałowych spodni. Idealnie pasują do ludowych stylizacji.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]