Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Chcesz zamówić mistyczny topaz? Powinieneś odwiedzić ten adres

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru może się wydać, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz ma purpurowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go więc do produkcji wisiorków, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest również mnogość kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać biżuterię do konkretnej kreacji.