Srebrna biżuteria – stylowa i bezpieczna

Dowiedz się więcej o srebrnej biżuterii

Jest z nami od tysięcy lat i mimo dostępności różnych innowacyjnych projektów, w gruncie rzeczy mało ewoluowała. Biżuteria wciąż pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię równie często noszą kobiety i panowie, maluchy i ich rodzice, osoby z najróżniejszych klas społecznych. Bez względu na to, jakie projekty cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z tych samych materiałów – najczęściej ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Czemu warto kupić srebrną biżuterię?

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością fakt, iż jej używanie pozwala uniknąć wielu schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii jest rekomendowane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie wolno nie wspomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się z dość niskimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele czasu, jednak należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją porysować albo pęknąć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Należy trzymać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]