biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

W jubilerstwie powszechnie stosuje się wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający element biżuterii, a równocześnie mają one znaczny wpływ na wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi skarbami wśród posiadanych zbiorów. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to materiały jubilerskie nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje składające się z niestandardowych substancji mogą przybierać dowolne odcienie, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, posiadają one naturalnie też inne przeznaczenia. Przykładowo, stosuje się je w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, dzięki swoim cechom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład przez internet.