Pierścionki z ametystami

Kup biżuterię z ametystami

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Japonii, Kanadzie, Kenii i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.