Lampworki wracają do świata biżuterii

Jeśli szukasz lampworków, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Z początku były robione samodzielnie – surowiec topiono z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Dziś również można zrobić je w domu, lecz bardziej trafionym pomysłem będzie niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, które wskutek działania ognia topnieje, zaś to pozwala na nadanie mu rozmaitych kształtów. Strużki gorącego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma otwór w samym środku – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu broszek lub wisiorków.

Przy których strojach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do normalnych kreacji. Najlepiej łączą się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi swetrami i coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą dobrze prezentowały się wyłącznie przy tego typu kreacjach – to wyłącznie kwestia pomysłowości.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]