wisiorki, wisiorki srebrne, zawieszki srebrne

Duży wybór srebrnych wisiorków

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje również na kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed włożeniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo włożyć do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.