Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Sprawdź, gdzie zamówić znaki BHP

W naszym kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Na chwilę obecną kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je zobaczyć?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zalicza się również instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na przeróżnych urządzeniach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są też w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas najczęściej znaki ostrzegawcze , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal będą wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne nawet kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza żadnych problemów. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]