kabel koncentryczny

Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

W dużej liczbie domów znajduje się telewizor. Większość z nas lubi czasami obejrzeć interesujący program lub dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez żadnych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znaleźć można dzisiaj rozmaite kable koncentryczne, które cechują się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia musi spojrzeć na jego istotne parametry. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że kabel odznacza się najwyższym poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie zmniejszać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów bardzo dobrze sprawdzają się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci kablowych zarówno małych, jak i popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej kompozycja materiałów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli przeznaczonych do montowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania płaszcza wykorzystywane są materiały niepodatne na działanie negatywnych czynników pogodowych.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]